Moteris iš nieko gali padaryti 3 dalykus: skandalą, skrybėlaitę ir salotas

O dar iš dviejų obuolių – pietus keliems asmenims, iš vieno žingsnio – šokį, o iš vienos akimirkos – meilę.

Per naktį pasiūti naują suknelę, alibi, cilindrą ir virvę ant kaklo. Pakeisti pavidalą ir savo vardą. Išvardinti 100 raudonų atspalvių. Surinkti laikrodį, pataisyti skalbimo mašiną, pripūsti dviračio padangas, išardyti kalkuliatorių su sąlyga, kad horizonte nėra vyro. Kai tik pasirodo stipriosios lyties atstovas – nesugebam nė gatvės pereiti.

Mes matome 180 laipsnių kampu ir tiksliai žinome, kas mums už nugaros, už sielos, už sienos. Matome pranašiškus sapnus, naminukus, svetimas auras, ištrintas sms, dantukų fėjas, atomus, energiją, čakras ir pietų kryžių. Sugebame kalbėtis su medžiais, miestais, parapetais, jūromis, laivais ir net žibintais.

Mes sugebame pastebėti grožį tuštumoje ir ignoruoti prezidentinį liuksą Kanuose. Kalbėti nenutildamos ir tylėti savaitėmis kaip Gerasimas. Sukelti isteriją lygioje vietoje, o ten, kur visas pasaulis panikuoja – tyliai statyti Nojaus arką. Taikyti kariaujančius ir supykdyti artimiausius.

Prisiminti viską, ypač tai, ko niekada nebuvo. Išsitempti ir susitraukti, juk tik moterys sugeba gimdyti, užsiimti sinchroniniu plaukimu ir menine gimnastika. Už mylios girdėti melą, dievo balsą, kosmoso muziką, dar nepabudusio mažylio knerkimą ir kompiuterio puslapių šlamėjimą. Tramdyti tigrus, bijoti vorų ir nujausti pavojų.

Mūsų erogeninės zonos ten, kur pas vyrus paprasčiausiai pilvas, skruostikauliai, alkūnės ir galva, ir ašaros visada ne laiku. Mes mokame nepasukdamos galvos stebėti vaiką, sriubą, naujienas televizoriuje, katę, vaikštinėjančią prie akvariumo, ir vyrą, surinkinėjantį spintą.

Tikime neįmanomu ir ignoruojame akivaizdų. Neprisimename kelio, tačiau lengvai – neesminius orientyrus, tokius kaip sulūžusi tvora, įskilimai asfalte ir smėlio kalneliai. Įsigudriname galvoti širdimi žymiai geriau, nei smegenimis. Mielai konfliktuoti ir audringai taikytis.

Sunkiai saugoti savo ir svetimas paslaptis. Su skandalais siūti skrybėlaites, mylėti aklai, kovoti su vėjo malūnais ir valgyti vakarienei tik salotas.

You cannot copy content of this page