Moteriškos laimės receptas: 480 kačių, 12 šunų ir daug pinigų jų priežiūrai

„Stiprios bei nepriklausomos moters ir 30 jos kačių“ įvaizdis dažniausiai naudojamas anekdotuose, tačiau realiame gyvenime yra ir visiškai priešingų pavyzdžių.

Marjam al-Baluši, Maskato, Omanas, gyventoja, išgarsėjo tuo, kad savo namuose priglaudė 480 kačių plius 12 šunelių. Būtent išgarsėjo – ja žavisi, laiko pavyzdžiu ir siunčia daug aukų.

Įprastas vaizdas Marjam al- Baluši namuose

Viskas prasidėjo 2008 m, kai sūnelis parnešė kačiuką iš gatvės. Kaip ir visi vaikai, jis pažaidė ir pamiršo gyvūną, kaip ir visos motinos, Marjam iš pradžių buvo prieš, bet paskui ėmė prižiūrėti katytę ir įsitraukė. Neturėdama patirties ji jos nesužiūrėjo ir štai jau po namus vaikšto 23 neseniai gimusios uodegos, o kaimynai skundžiasi policijai.

O paskui, 2011, moteris išėjo iš valstybės tarnybos į pensiją ir suvokė, kad jai vos 42 metai, o ji jau niekam nereikalinga ir neturi kuo užsiimti. Nuo sunkios depresijos Marjam išgelbėjo tik jos kačių palaikymas, ir štai tada viskas kardinaliai pasikeitė.

Žvėrių Marjam al-Baluši namuose tikrai daug

Persų įlankos šalyse požiūris į gyvūnus ne toks, kaip visur. Čia nėra tokios sąvokos kaip „žiaurus elgesys“, įstatymiškai ir tradicijų lygmenyje žvėreliai niekaip neapsaugoti. Marjam mano, kad tai didžiulė neteisybė.

Dievas davė žmogui protą, kurio pagalba jis gali galvoti ir kalbą, taigi, jeigu jis serga, jis gali kreiptis gydymo, o jei jis alkanas, jis gali paprašyti maisto, tačiau gyvūnas tyli ir negali maldauti, net jei randasi mirtiname pavojuje.

Visi prižiūrėti, visi mylimi!

Tačiau praktikoje paaiškėja, kad atjautos žmonėse daugiau, nei atrodo, paprasčiausiai mažai kas pasiruošęs asmeniškai imtis ką nors keisti. O jei padėti jau paleistam projektui – visai kitas reikalas! Iš pradžių Marjam buvo labai sunku, ypač finansiškai, todėl kad išmaitinti beveik 500 gyvūnų gaują, plius apmokėti veterinaro paslaugas, o ir kitas išlaidas, tai 7800 dolerių per mėnesį!

Kas pasukios pirštu prie smilkinio, o štai daugybė Marjam fanatų susižavėję stebi jos kačių gyvenimą ir jų aukos padengia didžiąją dalį išlaidų.

Todėl kiekviena katė moters namuose prižiūrėta, švari, soti ir patenkinta. Visiška priešingybė tam, kai asmenybės su psichikos sutrikimais „iš gailesčio“ sugrūda į 1 kambario butą dvi dešimtis iškankintų padarų.

Marjam mano, kad planeta sukurta ne egoistiškam vien tik žmogaus egzistavimui. Mūsų galimybė, o todėl ir pareiga, padėti gyvūnams.

You cannot copy content of this page