Motinystės stebuklas! Moteris antrą kartą iš eilės pagimdė identiškus dvynius

Priimta manyti, kad dvyniai – identiški ar heterozigotiniai – gimsta maždaug kartą iš 80 atvejų. Bet ar kas nors skaičiavo dviejų dvynių porų viena po kitos gimimo procentą ?

Būtent toks atvejis užregistruotas Australijoje. Rugsėjo 4 Džono ir Simon Barstou šeimoje iš Brisbeno gimė mergaitės Ivi Ir Džordžija – identiškos dvynės.

Ir visa tai būtų nieko, bet tai jau antri dvyniai šioje šeimoje: jų broliai – irgi identiški dvyniai Oliveris ir Harisonas – gimė prieš 4 metus.

Simon 32 metai, o dvyniai dažniau gimsta vyresnėms nei 35 metų moterims. Jos šeimoje pagal motinos liniją nebuvo dvynių.

Tačiau monozigotiniai – identiški dvyniai – turi savo paslaptį: jų atsiradimo neįmanoma prognozuoti. Identiški dvyniai vystosi iš vienos kiaušialąstės, kuri dėl kažkokių nežinomų priežasčių pasidalija į dvi vienodas zigotas.

Taigi, Simon Barstou galima laikyti tikru fenomenu.

Mokslininkai mano, kad šansai gimti monozigotinių dvynių poroms vienai po kitos sudaro 1 iš 100 tūkstančių.

Pasak Simon, jai buvo “didelis šokas” sužinojus, kad ji vėl laukiasi dvynių. “Iš pradžių aš pamaniau, kad tai pokštas”,- sako ji.
Jei pirmasis jos nėštumas praėjo be komplikacijų ir berniukai gimė standartinio svorio, tai su mergaitėmis buvo visiškai kitaip.

“Mane kankino rytinis pykinimas, po to mergaitės pradėjo spardytis ir galiausiai atėjo į pasaulį neišnešiotos – 35 savaičių ir sverdamos po 2 kg.”

Nepaisant to, abi gimė sveikos ir dabar auga ne dienomis, o valandomis.

Tėvai laimingi: jie nesvajojo, kad taip greitai turės tokią didelę šeimą. O dar laimingesni vyresnieji naujagimių broliai – jie dabar turi su kuo žaisti.

You cannot copy content of this page