Norite, kad ant jūsų palangės augtų tokios pat žibutės? Štai jums kelios paslaptys!

Norite žinoti, kaip teisingai prižiūrėti žibutes? Jeigu jūs domitės šių nuostabių gėlių auginimu, tai greičiausiai norite. Susipažinkite su 5 žibučių auginimo paslaptimis!

1. Tręšimas

Bet koks augalas reikalauja trąšų ir žibutės – ne išimtis. Daugelio žibučių augintojų nuomone, geriausia trąša yra arbatos tirščiai. Tačiau nereikia persistengti ir jais užlieti gėlę: dėkite šias trąšas tik pavasarį. Nepakenks ir pirktinės trąšos, skirtos būtent šioms gėlėms. Tačiau pagrindas turi būti visgi arbatžolės.

2. Teisingas vazono pasirinkimas

Labai svarbu, kad jis nebūtų didelis. Dar daugiau, jis turi būti toks mažas, kad sudarytų įspūdį, lyg gėlei ten ankšta. Tai aiškinama tuo, kad būdama pernelyg laisvose sąlygose, žibutė ims augti į lapus ir šaknis, o štai žiedelių jūs galite ir išvis nepamatyti.

3. Žinokite kaip laistyti

Niekada neliekite žibutės iš viršaus todėl, kad jeigu vanduo pateks tarp lapų ir koto jungčių, gali prasidėti puvimas. Todėl geriausia įsmeigti į žemę drenažo vamzdelį, per kurį vanduo pateks tiesiog prie šaknų arba drėkinti dirvą iš apačios – per drenažo skylutes.

4. Drenažo skylutės

Kadangi žibutė nemėgsta per didelės drėgmės, tokių skylučių turi būti daug. Be to, jos turi būti didelės. Nepamirškite ir keramzito.

5. Dirva

Kad nesikankintumėte eksperimentuodami, geriau iškart įsigyti specialų gruntą žibutėms. Tai labai svarbu, kadangi žibutės labai įnoringos dirvai. Kai kurie patyrę gėlininkai rekomenduoja pridėti į tokią dirvą dar ir agrovermikulito, kuris daro ją lengvesne ir puresne. Be to, jis įtakoja optimalios drėgmės ir temperatūros palaikymą. Agrovermikulito ir dirvos santykis turi būti vienodas.

Žinoma, tai ne visos žibučių auginimo paslaptys, tačiau būtent į jas reikia atkreipti dėmesį pirmiausia.

You cannot copy content of this page