Pabandžiusi šitą ploną lavašą, aš nustojau pirkti parduotuvinį!

Daugelyje šeimų stalo galva yra ne duona, o būtent lavašas. Kažkas valgo jį su pirmaisiais ir antraisiais patiekalais, kiti vynioja į jį įdarą ir valgo kaip savarankiškas vaišes.

Žodžiu, plonas lavašas – tai universalus Kaukazo virtuvės patiekalas.
Naminis lavašas visada skanesnis, nei parduotuvinis.

Bet ką daryti , jei pas jus nėra laiko terliotis su mieline tešla? Mes paruošėme jums bemielio lavašo receptą, kuriame išvesta ideali vandens, aliejaus ir miltų santykio formulė tam, kad tešla išeitų puiki. O dar džiugina tai, kad paruošti tokius paplotėlius galima labai greitai.

Ingredientai:
– Kvietiniai miltai 350 g.
– Vanduo 150 ml.
– Saulėgrąžų aliejus 30 ml.
– Druska 7 g.

Paruošimas:
Išberkite miltus ant paviršiaus, padarykite kalnelyje duobutę, į ją pilkite vandenį, saulėgrąžų aliejų ir berkite druską.

Atidžiai permaišykite tešlą šakute. Užminkykite tešlą rankomis. Ji gaunasi gana kieta ir elastinga. Suvyniokite ją į maistinę plėvelę. Palikite 15 min. Padalinkite tešlą apytiksliai į 10 dalių.

Kiekvieną gabaliuką reikia apvolioti miltuose. Po to iškočiokite iš kiekvieno gabaliuko paplotėlį. Paplotėlių storis turi būti ne daugiau 2 mm. Įkaitinkite keptuvę be aliejaus.

Kepkite lavašą ant vidutinės ugnies apie 25 sekundes iš kiekvienos pusės. Sudėkite paplotėlius į krūvelę.

Po to uždenkite juos drėgnu rankšluosčiu. Kai skaniausias lavašas bus gatavas, galėsite naudoti jį kaip širdis geidžia. Labai skanu į jį vynioti faršą, varškę su žalumynais, tarkuotą kietąjį sūrį ir dar daug ką. Gero apetito!

You cannot copy content of this page