Salotos-vyniotinis „Silkė pataluose“ : nustebinkite savo artimuosius originaliu patiekalu

Produktų sąrašas:
– silpnai sūdytos silkės file – 450 g
– virtos bulvės – 6 vnt
– virti kiaušiniai – 4 vnt
– virtos morkos – 7 vnt
– sviestas (suminkštėjęs) – 100 g
– majonezas – 200 g
– želatina – 10 g
– vanduo – 1/3 puodelio

Salotos-vyniotinis „Silkė pataluose“ šventiniam stalui: paruošimo receptas žingsnis po žingsnio

1. Kaip jūs jau supratote iš aukščiau išvardintų ingredientų , prireiks išankstinio pasiruošimo : reikės iš anksto išvirti kai kuriuos produktus.
2. Apie tai, kaip virti morkas ir bulves, manau, pasakoti neverta: tai visi puikiai žino. Kiaušinius galima išvirti įprastu būdu, o galima per 1 minutę paruošti keptuvėje – receptas nuorodoje.
3. Kai viską išvirėte, ataušinote ir nulupote, iškart pereiname prie salotų formavimo. Iš pradžių želatiną užpilame šiltu virintu vandeniu.
4. Silpnai sūdytą silkę ( nuostabus jos paruošimo receptas namų sąlygomis yra tinklapyje), jau be kaulų, pjaustome mažais kubeliais ir sumaišome su minkštu sviestu.
5. Kiaušinius stambiai sutarkuojame ir sumaišome su 1 šaukštu (su kaupu) majonezo. Jei kiaušinius salotoms kepėte, tai tarkuoti nereikės.
6. Dviejų morkų galus nupjauname, sulyginame, kad mums gautųsi lygus oranžinis vyniotinio viduriukas iš morkų. Pagal jas reguliuojame būsimo vyniotinio ilgį.
7. Išskleidžiame maistinę plėvelę, ant jos dedame silkę su sviestu, gerai išlyginame, viršuje dedame kiaušinius su majonezu, taip pat išlyginame, truputį suspaudžiame ir į vidurį dedame morką – viduriuką.
8. Tuo pačiu metu pakeliame abu plėvelės kraštus, tuo pačiu sujungiame vyniotinio kraštus. Šoninius plėvelės kraštus užvyniojame kaip saldainį, taip vyniotinis neišsileis ir sutvirtės. Dedame vyniotinį į šaldytuvą valandai.
9. O per tą laiką toliau gaminame. Bulves ir morkas stambiai sutarkuojame. Želatiną pašildome, kad ji galutinai ištirptų ir būtų be gumulėlių, sumaišome jį su majonezu.
10. Ant plėvelės dedame sluoksnį morkų pagal vyniotinio ilgį. Morkas apliejame majonezu su želatina, kruopščiai išlyginame.
11. Dedame sluoksnį bulvių, vėl apliejame majonezu ir viršuje dedame vyniotinį su žuvimi,atsargiai nuėmę nuo jo plėvelę.
12. Pakeliame plėvelės kraštus ir apsukame silkę morkų ir bulvių sluoksniais, plėvelės kraštus tvirtai užsukame ir vėl kaip saldainį susukame šoninius kraštus. Esant būtinybei galima apsukti vyniotinį dar vienu plėvelės sluoksniu: patikimiau, taip sakant.
13. Vyniotinį dedame į šaldytuvą 6-7 valandoms. Prieš patiekdami perpjauname plėvelę, dedame vyniotinį ant serviravimo lėkštės, pabarstome viršų pjaustytais žalumynais ir supjaustome porcijomis.

You cannot copy content of this page