Ši istorija nutiko paskutinę šių metų pavasario dieną nedideliame kaime. Šis šuo išgelbėjo vaiką, kuris iki juosmens įklimpo pelkėje

Šuo jau ne vieną tūkstantmetį yra geriausias žmogaus draugas. Jis ne tik saugo, bet ir gelbsti mūsų gyvybes. Aviganiai dirba teisėsaugos organuose ir gelbėjimo tarnybose.

Ši istorija nutiko paskutinę šių metų pavasario dieną nedideliame kaime.

Močiutė ir jos 9 metų anūkas išėjo į kapines. Pensininkė užsiėmė giminaičių kapų tvarkymu, o moksleivis sėdėjo ant suoliuko. Matyt, berniukui pasidarė nuobodu. Todėl nusprendė pasivaikščioti.

Tačiau kai močiutė baigė tvarkytis, anūko niekur nebuvo. Ji ėmė šaukti berniuką. Tačiau moksleivis neatsiliepė. Šalia kapinių buvo miškas. Turbūt berniukas nuėjo ten. Savarankiškos paieškos jokių rezultatų nedavė.

Tada moteris paskambino į policiją. Teisėsaugininkai atvyko į įvykio vietą su kinologu ir šunimi. Tai buvo aviganių veislės šuo, vardu Persėjas. Jis – tikras profesionalus gelbėtojas.

Šuniui davė pauostyti berniuko drabužį, ir Persėjas ėmė ieškoti pėdsakų. Dingusiojo paieškos užtruko beveik pusantros valandos. Nuo kapinių jis spėjo nueiti pusantro kilometro į mišką. Moksleivį aptiko iki juosmens stovintį pelkėje. Laimei, mažajam pradingėliui viskas buvo tvarkoje. Jam net neprireikė medicinos pagalbos. Ir visa tai aviganio-gelbėtojo dėka.

You cannot copy content of this page