Skaniausia užkanda iš pomidorų, kurią lengva įsimylėti nuo pirmos šakutes

Vasaros metu ypač malonu gaminti, juk galima naudoti pačius šviežiausius ir naudingiausius ingredientus – vaisius ir daržoves.

Taip, salotytės tampa ištikimais draugais, kurie gaivina, praturtina organizmą naudingais komponentais ir tiesiog džiugina maloniu skoniu.

Kadangi pomidorus drąsiai galima vadinti viena populiariausių daržovių, papasakosime apie gardžią užkandą, kuri lengvai ir gretai pagaminama, o valgyti – vienas malonumas!

Ingredientai:
1 kg pomidorai;
3–4 skiltelės česnako;
žalumynų;
200 g saulėgrąžų arba alyvuogių aliejaus;
40 ml 9 proc. acto;
1 šaukštelis druskos;
1 šaukštelis cukraus;
¼ šaukštelio pipirų.

Imame virtuvinį kombainą arba plakiklį, supilame į jį aliejų, actą, druską, cukrų, pipirus. Ten gi sudedame žalumynus, juos galima rinktis pagal skonį (krapai, petražolės, kalendros, raudonėliai, bazilikai, gražgarstės). Visa tai reikia gerai sukapoti.

Jei namuose nėra nei kombaino, nei plaktuvo, tiesiog smulkiai supjaustykite žalumynus, spaustuvu išspauskite česnaką ir viską gerai išmaišykite.

Išeina sodrus žalias padažas. Kuo daugiau žalumynų, tuo jis tirštesnis. Imame pomidorus. Lygiai tiek, kiek rengiatės suvalgyti per vieną kartą. Šią užkandą reikia valgyti iškart, o ne kitą dieną. Supjaustome skiltelėmis.

Sumaišome padažą, o tada apipilame juo pomidorus. Visiškai užpilti nereikia, pagal skonį reguliuokite padažo kiekį. Likusį padėkite į šaldytuvą. Išmaišome užkandą, perdedame į gražią lėkštę ir patiekiame.

You cannot copy content of this page