Skanių koldūnų paslaptis – kaip padaryti patiekalą sultingesnį ir skanesnį

Tiems, kurie renkasi gaminti šį patiekalą savo rankomis, mes paruošėme nemažai gudrybių, kurias apjungėme vienu pavadinimu – skanių koldūnų paslaptis.

Skanių koldūnų paslaptis – faršo ir tešlos santykyje. Idealiu atveju jis turi būti 1:1.

Jei patys maišote tešlą koldūnams, geriau daryti tai su pienu – tada tešla gausis labai minkšta ir švelni ir jos skonis bus kur kas geresnis. Atminkite, kad koldūnų tešla neturi „plaukti“, o būti standi ir elastinga.

Nepamirškite leisti faršui pastovėti bent 20 min po to, kai jūs sumaišėte ingredientus. Tas pats liečia ir tešlą, kuriai reikia leisti pailsėti 20-30 min po to, kai jūs ją užmaišėte. Tešlos atveju mums tiesiog reikia, kad išbrinktų glitimas, kuris ir daro tešlą elastinga ir pakankamai standžia.

1. Skanių koldūnų paslaptis slypi tame, kokį faršą jūs naudojate. Švelnesni, skanesni ir aromatingesni koldūnai gaunasi iš maišyto faršo: pavyzdžiui, kilogramui gatavo jautienos faršo reikia paimti tiek pat kiaulienos, o į faršą įdėjus 300-500 g paukštienos faršo (geriausia šiems tikslams sumalti kalakuto ar vištos krūtinėlę), faršas išeis ypatingai skanus, sultingas ir minkštas.

2. Svogūnus faršui galima sumalti mėsmale, bet geriau juos dėti smulkiai sukapotus – 200 g kilogramui faršo. Kapoti svogūnai žymiai sultingesni už sumaltus.

3. Sekanti skanių koldūnų paslaptis – česnakas. Jį reikia dėti pagal skonį, išspaudus presu.

4. Jei jūs malate faršą patys, tai permalkite jį mėsmale 2 kartus.

5. Skirtingai nei kotletai, koldūnai nepakenčia kiaušinio farše – jis daro mėsą sunkia ir atima iš jos švelnumą ir sultingumą.

6. Druskos ir pipirų į faršą būtina dėti reikiamą kiekį.

7. Paskutinė skanių koldūnų paslaptis – sultinio prieskoniai. Sultinys turi būti pakankamai sūrus, kvapnumui įdėkite kelis juodųjų pipirų žirnelius ir truputį sviesto ar alyvuogių aliejaus.
Gero apetito!

You cannot copy content of this page