“Kol egzistuoja skyrybos, santuoka neturi prasmės“: Catherine Deneuve gyvenimo taisyklės

Geriausi 10 mano gyvenimo metų – nuo 40-ies iki 50-ies. 40-ies aš supratau apie save viską.

Cahterine Deneuve neretai vadina „paskutine didžiąja Pranucūzijos žvaigžde“. Daugumai prancūzų – ir ne tik jų – ji lieka viena gražiausių moterų pasaulyje. Jos vardas – stiliaus, elegancijos ir grožio sinonimas. Nepriklausomai nuo amžiaus…

– Tai taip nepatogu – būti kažkieno svajone.

– Ne taip seniai mačiau internete tą reklaminį Chanel No5 klipą, kuriame nusifilmavau prieš 40 metų. Didžiulis hitas, pasirodo! Aš ten sėdžiu juoda suknele ir rodau jums tik kelius. Sėdžiu ir kalbu apie mylimą ir viskas taip seksualu ne dėl to, ką jūs matote, o dėl to, ką girdite. Dabar atvirkščiai: jums pasiruošę viską parodyti, bet jūs nieko neišgirsite.

– Aš nenorėčiau susigrąžinti jaunystės ir pradėti viską nuo pradžių. Aktorėms daugiau neleidžiama būti individualybėmis.

– Aš galiu būti irzli, nervinga, susikaupusi ir nusiminusi, tačiau man niekada nebūna nuobodu.

– Nemėgstu filmų, kur daug lakstymo. Kažkodėl iškart galvoju apie aktorius: ak, jie turbūt taip pavargsta, vargšeliai.

– Mano laiminga dovana: 10-iai minučių galiu užmigti bet kokiu metu ir bet kokioje aplinkoje, net su suknele ir peruku.

– Ar aš mėgstu drabužius? Turbūt tai per stiprus žodis. Pasakysiu tik, drabužiai man patinka. Bet aš mėgstu avalynę. Iš visko, ką žmogus ant savęs rengiasi, jai atitenka sunkiausias darbas.

– Ką aš nešiojuosi rankinėje? Kvepalų flakoną, pudrinę, lūpų dažus ir akių lašus.

– Tas nuostabus jausmas – sodinti gėles, prižiūrėti jas. Kai aš užsiimu savo sodu, esu visiškoje harmonijoje su savimi. Bet nereikia galvoti, kad šis grožis atitenka lengvai. Darbas su žeme – sunkus triūsas. Tačiau rezultatas to vertas.

– Man sekasi: mano mylimi režisieriai sensta kartu su manimi.

– Kinas – tai vizualinis menas. Kine tu turi atrodyti gerai. Pastebėkite, aš pasakiau „gerai“, aš nepasakiau „gražiai“.

– Geriausi 10 mano gyvenimo metų – nuo 40-ies iki 50-ies. 40-ies aš supratau apie save viską.

– Aš nebijau senatvės. Jaunystė negera tuo, kad tik ir galvoji, kaip nepasenti.

– Aš niekada neslėpiau savo amžiaus – man tai išdidumo klausimas. Tačiau tai nereiškia, kad aš turiu jį pranešti kiekvienam sutiktam. Moters privalumas yra tame, kad 50-ies ji atrodo taip pat, kaip 40-ies.

– Neseniai mano motinai sukako 102 metai. Ji gyvena Paryžiuje, šalia manęs, tačiau visai viena, nes jai patinka būti nepriklausoma. Ji neįtikėtina – jos protas aiškus ir ji visada mane aplošia žaidžiant bridžą. Mūsų šeimoje buvo daug ilgaamžių, tačiau dėl savęs aš neįsitikinusi, kad išgyvensiu iki 100 metų, nes aš ne tokia, kaip motina. Motina niekada nerūkė.

– Gydytojas dermatologas man pasakė: „Geriau apgaudinėti, negu ryžtis tam, kad dėl 2 mėnesių įdegio oda netektų 2 gyvenimo metų. Odą reikia prižiūrėti „iš vidaus“.

– Aš niekada negalėjau tapti modeliu, kadangi mėgstu pavalgyti ir mėgstu burgundiškąjį.

– Bendravime aš ne pats maloniausias žmogus – labai greitai pamirštu, kad aš aktorė, kuriai reikia elgtis ypatingai.

– Kol egzistuoja skyrybos, santuoka neturi prasmės.

– Amžinos meilės nebūna. Kai patenku į vestuves ir girdžiu priesaiką „amžinai būti kartu ir džiaugsme, ir varge“, man tai juokinga. To tiesiog negali būti! Paprastai po santuokos seka skyrybos. Santuoka – tai spąstai. O man nepatinka būti spąstuose.

– Tikra moteris – tai protas, žavesys, gerumas ir humoro jausmas. To paties aš laukiu ir iš vyrų.

– Idealus vyras – tai tas, su kuriuo tu nepažįstama.

– Aš niekada nekėliau pavojaus kitoms moterims. Aš ne kažkokia begėdė blondinė, kuri nusiveda svetimą vyrą.

– Aš daug kartų buvau laiminga. Štai ir viskas.

– Žinoma, su amžiumi tenka būti ramesnei. Bet tai visiškai nereiškia, kad aš turiu sėdėti namie su chalatu. Aš ramiai žvelgiu į savo amžių. Niekada nepuoliau į depresiją dėl savo metų.

– Anūkai atima didžiąją dalį mano laiko. Bet, žinoma, jie nevadina manęs močiute. Yra vienas slaptas vardas, labai trumpas, bet aš jums jo nesakysiu.

– Kaip menas, kinematografija dar labai jauna. Matyt todėl taip retai jame galima pamatyti tikras sielos apraiškas. Bet tikiuosi, kad mes visgi rasime balansą tarp prasmės ir technologijos.

– Stenkitės dažniau dainuoti. Dainavimas sušildo sielą.

– Nepavyko pro duris, bandykite pro langą.

You cannot copy content of this page