Mama, kuri paliko mane trejų, apsireiškė ir pasisiūlė organizuoti mano vestuves. Tačiau tokio atsakymo iš manęs ji visai nesitikėjo…

„ Išnyks iš akių, dings ir iš širdies“ – taip sako tokiais atvejais, kai išsiskiria įsimylėjėliai. Deja, atstumas žudo net motinišką meilę. Bent jau mano motinai būtent taip ir nutiko. Man buvo vos treji, kai mama išvyko dirbti į Angliją.

Mamos aš, žinoma, labai ilgėjausi, tačiau ji pastoviai siųsdavo pinigus ir per pažįstamus perduodavo kažkokių pasakiškų skanėstų. Po 2 metų mama grįžo. Tai buvo laimė. Netrukus pasirodė, kad mama parvažiavo tik tam, kad išsiskirtų su tėvu. Ji susirado naują vyriškį ir ruošėsi už jo tekėti.

Tėtis paklausė, kad ji galvoja dėl manęs. Mama truputį sutriko, o paskui pasakė, kad pasiimti manęs negali, kadangi to nenori jos naujasis vyras.
Tėtis labai apsidžiaugė dėl tokio sprendimo.

O aš tada nelabai supratau, kam mamai išvis važiuoti pas kažkokį svetimą vyrą, kuris dar ir manęs nenori. Buvo labai apmaudu, tačiau tuo metu aš dar nesupratau, kad tai reiškia visišką išsiskyrimą su motina. O nutiko būtent taip. Mama išvyko ir daugiau mes apie ją nieko negirdėjome. Ji neskambino, nerašė, nesidomėjo mumis.

Tik per mano gimtadienius ateidavo sveikinimo žinutė ir 100 eurų. Galbūt jei to nebūtų, man būtų lengviau. Juk kiekviena užuomina apie ją taip pat buvo priminimas, kad aš jai nereikalinga. Kai tėtis pasakė, kad nori vesti, aš išsigandau. Man tada buvo jau 10 metų ir pats žodis „pamotė“ kėlė nerimą. Tačiau pamotė man teko klasiška. Teta Nomeda davė man tiek šilumos ir meilės, kiek iš savo tikrosios mamos aš niekuomet negavau.
Net po to, kai gimė mažasis brolis, požiūris į mane nepasikeitė.

O neseniai paskambino mama. Tai buvo šokas. Ji iš kažkur sužinojo, kad aš išteku ir paskambino pranešti, kad nori atvykti ir organizuoti mano vestuves savo rankomis, padaryti viską aukščiausios klasės. Įsivaizdavau ją ir tetą Nomedą kartu ir supratau, kad jos dalyvavimas vestuvėse bus visiškai nepriimtinas. O ir priimti bet kokią pagalbą iš jos nesinorėjo. Taip jai ir pasakiau.

Mama ėmė pasakoti, kad turi du sūnus nuo antro vyro, kad jie tiesiog nuostabūs berniukai ir ji nori atskristi kartu su jais, supažindinti mus.
Bet man tai buvo visai neįdomu. Tiesą sakant, kaip ir aš jai anksčiau. Nutraukiau jos kalbų srautą ir paprašiau niekada daugiau man netrukdyti.

You cannot copy content of this page