Paklausiau draugo, kuris peržengė 80 ir artėja link 90-ies, kokius pokyčius jis jaučia savyje? Štai ką jis man atsiuntė:

1. Pamilęs savo tėvus, brolius ir seseris, žmoną, vaikus ir draugus, pradėjau mylėti save.

2. Supratau, kad nesu Atlantas. Pasaulis neguli ant mano pečių.

3. Nustojau derėtis su vaisių ir daržovių pardavėjais. Keli centai man neturi reikšmės, tačiau jie gali padėti neturtingam vyrukui sutaupyti dukters mokyklos apmokėjimui.

4. Palieku savo padavėjai didelius arbatpinigius. Papildomi pinigai gali sukelti šypseną jos veide. Ji uždirba pragyvenimui žymiai uoliau, nei aš.

5. Nustojau sakyti pagyvenusiems žmonėms, kad jie jau daug kartų pasakojo man šitą istoriją. Istorija verčia juos pasivaikščioti atminties skersgatviais ir iš naujo pergyventi savo praeitį.

6. Išmokau netaisyti žmonių, net jei žinau, kad jie neteisūs. Nenešu naštos padaryti visus tobulais. Taika brangesnė už tobulumą.

7. Sakau komplimentus laisvai ir dosniai. Komplimentai pakelia nuotaiką ne tik gavėjui, bet ir man. Ir nedidelis patarimas komplimento gavėjui, niekada, NIEKADA neatsikalbinėkite, tiesiog pasakykite „ačiū“.

8. Išmokau nekreipti dėmesio į klostę ar dėmę marškiniuose. Asmenybė kalba garsiau už išorę.

9. Traukiuosi nuo žmonių, kurie manęs nevertina. Jie gali nežinoti mano vertybių, tačiau aš žinau.

10. Išlaikau šaltakraujiškumą, kai kas nors žaidžia nešvariai, kad aplenktų mane „žiurkių lenktynėse“. Aš ne žiurkė ir nepriklausau jokiai rasei.

11. Mokausi nesidrovėti savo emocijų. Mano emocijos daro mane žmogumi.

12. Supratau, kad geriau atmesti ego, nei nutraukti santykius. Mano ego laikys mane nuošalyje, o santykiuose aš niekada nebūsiu vienišas.

13. Išmokau gyventi kiekvieną dieną taip, lyg ji būtų paskutinė. Juk ji gali būti paskutinė.

14. Darau tai, kas daro mane laimingu. Esu atsakingas už savo laimę. Laimė – tai pasirinkimas. Jūs galite būti laimingi bet kuriuo metu, tiesiog nuspręskite būti!

Jūsų seras Anthony Hopkinsas.

You cannot copy content of this page