Pridovanoju sūnui ir anūkams gerų dalykų, o marti viso to atsikrato

Senatvėje aš, ačiū dievui, neskurstu. Santaupos, pensija ir papildomas uždarbis, pinigai už antro buto nuomą leidžia man pakankamai atsipalaiduoti materialine prasme.

Mūsų šeimoje buvo vienas vaikas, sūnus. Dabar jis pats šeimos galva, jie su marčia augina dvi nuostabias anūkes. Tik štai sūnus šeimos galva yra tik sąlyginai, jų šeimoje viskam vadovauja marti. Aš nesikišu, jei sūnus galvoja, kad matriarchatas jam tinka labiau, tegu.

Nors mūsų šeimoje viskas buvo atvirkščiai. Velionis vyras tvirtai laikė vadžias savo rankose ir aš neprieštaravau, jis galėjo geriau viską suplanuoti ir numatyti, be to, pirmiausia vyras visada rūpinosi mumis su sūnumi, o paskui jau galvodavo apie save.

Niekada nebuvau godi, dar iki anūkių gimimo dažnokai lepinau jauną šeimą dovanomis. Pinigų nedovanodavau, o štai daiktus, viską, ko reikia namams – visada prašom. Gimė mažylės ir be suaugusiųjų daiktų aš ėmiau pirkti vaikiškus.

Nė neįsivaizdavau, kad labai daug mano dovanų yra perparduodama, be to, pagrinde buvo parduodama per aukcionų tinklapį!

Tai išsiaiškinau visiškai atsitiktinai. Marčiai per gimtadienį padovanojau daugiafunkcinį puodą, žinoma, ne iš žemiausio kainų segmento. Po marčios jubiliejaus praėjo apie 2 mėn. Jau ruošiausi ilsėtis, kai paskambino kaimynė ir paprašė užeiti, esą, skubiai reikia kažką parodyti.

Suintriguota pakilau aukštyn. Kaimynė nusitempė mane į virtuvę, kur ant stalo puikavosi lygiai toks pat puodas, kaip dovanotas marčiai! Iš pradžių pasidžiaugiau už draugę, pasveikinau su reikalingu pirkiniu, tačiau kaimynė man parodė daugiafunkcinio puodo pasą su įdėta sveikinimo atvirute.

Tai buvo tas pats puodas, kurį aš dovanojau! Marti jo net neatidarė prieš parduodama! Kaimynė, matydama mano būseną, nuramino, esą, ko gyvenime nebūna, gal buvo sunku su pinigais ar dar kas… Tačiau aš klausiausi jos paguodos žodžių lyg sapne. Mes išgėrėme po puodelį arbatos ir aš nuėjau namo.

Miegas neėmė ir aš nusprendžiau panaršyti internete. Radau pardavimų tinklapį, šiuolaikinė paieška leidžia be problemų pasirinkti pardavėjus, ir aiktelėjau – mano marti keliuose tinklapiuose buvo tarp lyderių!

Jos pardavimų istorija buvo saugoma tinklapiuose, keldama „profesionalo“ ir „ambasadoriaus“ reitingus, būtent šiuos „titulus“ marti užsitarnavo savo manipuliacijomis.

Viskas būtų neblogai, ji moka užsidirbti iš internetinių pardavimų, na ir gerai, tik štai liūto dalis – mano dovanoti daiktai! Ten buvo ir suaugusiųjų, ir vaikiškų, ir moteriškų, ir vyriškų daiktų, buitinės technikos, žodžiu – plačiausias prekių asortimentas.

Buvau šoke ir jau sekančią dieną turėjau rimtą pokalbį su marčia. Iš pradžių ji sutriko, supratusi, ką aš žinau, bet paskui perėjo į puolimą ir pareiškė, kad turi teisę su dovanomis elgtis savo nuožiūra. Dalinai aš su ja sutikau.

Tai, kas buvo dovanota jai, gerai, nepatiko, netiko – parduok. Tačiau vaikų žaislai, drabužiai, vyro avalynė, juk visa tai buvo skirta ne „ambasadoriui“, o mano sūnui ir anūkėms!

Deja, sūnus manęs nepalaikė, nors nepasisakė ir žmonos palaikyman, pasiūlęs aiškintis mums su marčia dviese. Nežinau, ką dabar daryti.

Žinoma, marti ir sūnus iš manęs nebegaus nieko, anūkėms dovanosiu pagal poreikį, nieko nereikalingo, kaip anksčiau. Galbūt pati išprovokavau tokį marčios elgesį savo dosnumu?

You cannot copy content of this page