Prie moters verandos kažkas pametė kačiuką su didžiulėmis akimis

Kartą Čikagos priemiesčio gyventoja savo namo verandoje aptiko kartoninę dėžę. Kai ją atidarė, ir pažiūrėjo vidun, pamatė ten juodai baltą kačiuką su neįprastai didelėmis akimis.

Kačiukas buvo neprižiūrėtas, be to, ant jo kaklo buvo žaizda, todėl moteris iškart nuvežė jį pas veterinarą. Klinikoje žaizdą užsiuvo, todėl veterinarė Elis Hol apžiūrėjo kačiuką.

„Pirmą dieną jis buvo labai drovus ir prislėgtas, bet jau sekančią dieną jis pradėjo bandyti žaisti. Ir jis buvo toks neįprastas su savo didelėmis akimis, jis iš esmės buvo sudarytas iš tų akių ir savo katiniško įžūlumo.“
Unikalus kačiukas tuoj pat krito veterinarei į širdį ir ji negalėjo nustoti galvoti apie jį.

Kai atėjo momentas spręsti, atiduoti kačiuką į prieglaudą ar pasilikti sau, Elis jau suprato, kad kačiukui reikės ypatingos medicininės priežiūros, kadangi jo išvaizda ir didžiulės akys greičiausiai susijusios su kažkokia vystymosi anomalija.

Elis davė kačiukui Porgo vardą „Žvaigždžių karų“ personažo garbei, pas kuriuos irgi labai didelės akys.
Iš pradžių ji manė, kad Porgui įgimta akių anomalija, bet paskui ji pastebėjo, kad jo oda neįprastai juda ir padarė ja tyrimus.

Rezultatai parodė, kad kačiukui taip vadinamas Elerso-Danloso sindromas, kuris pagrinde charakterizuojamas suglebusia oda ir lanksčiais sąnariais. Dėl to paprastai kenčia žmonės, bet pasirodo, ir katėms būna kažkas panašaus.
„Tuo metu jau buvo aišku, kad Porgas taps mano šeimos nariu“,- sako Elis.

Kačiuko odos apsaugai ji ėmė jį rengti įvairiais elastingais drabužėliais, o į dideles akis lašinti akių lašus. Gydymas padėjo, Porgas tapo žymiai sveikesnis ir ėmė aktyviai augti.

Dabar, kai jie beveik suaugęs, nėra nieko, ko jis nepajėgtų. Jis taip ir liko labai neįprastos išvaizdos didžiaakiu katinu, bet medicininės problemos jo jau beveik nebekamuoja.

Porgas vis dar pastoviai nešioja megztuką ar kostiumėlį, kurie apsaugo jo odą dėl per didelio tempimosi. Elis vadina jį labai ypatingu katinu.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.

You cannot copy content of this page