Vienas kūnas dviem: kaip gyvena siamo dvynės Abigail ir Brittany Hensel

Niu Džermano mieste, Minesotos valstijoje, gyvena Abigail ir Brittany Hensel.

Jos yra siamo dvynės su unikalia kūno sandara. Merginos turi du stuburus, dvi širdis (kraujotakos sistema bendra), du skrandžius, tris inkstus, tris plaučius ir bendrus lytinius organus.

Tai vos ketvirtas moksliniuose archyvuose užfiksuotas atvejis, kai dvyniai su tokia anatomija išgyveno. Kiekviena sesuo jaučia prisilietimus tik savo kūno pusėje ir gali kontroliuoti tik vieną ranką ir vieną koją. Neįtikėtina, tačiau joms pavyksta gyventi visai normalų gyvenimą.

Per 30 metų Ebi ir Brittany išmoko taip gerai koordinuoti judesius, kad joms netenka kažko atsisakyti. Be įžvelgiamų sunkumų jos važinėja dviračiu, plaukioja, žaidžia tinklinį ir groja pianinu, paskirstydamos kompoziciją kairei ir dešinei rankai. Be to, amerikietės net išsilaikė teises ir dabar ramiai važinėjasi nuosavu automobiliu.

Be visa ko, merginų ūgis skirtingas. Ebi – 157 cm, o jo sesuo 10 cm žemesnė. Kojų ilgis irgi skirtingas, ir Brittany tenka autis avalynę aukštesne pakulne ar vaikščioti ant pirštų galų, kad nešlubuotų.

Ir iš viso jos turi daug keistenybių. „Mano temperatūra gali būti absoliučiai skirtinga, – sako Ebi. – Dažnai mes jaučiame, kad susiliečiant mūsų delnai skirtingos temperatūros.“ Skiriasi ir hobiai, charakteriai bei skoniai.

Pavyzdžiui, Brittany mėgsta pieną, o jos sesuo negali jo pakęsti. Kai jos valgo sriubą, Brittany neleidžia seseriai barstyti krekeriais jos pusės.

Aplinkiniams dažnai atrodo, kad merginos moka skaityti viena kitos mintis. Jos užbaigti sakinį, pradėtą sesers – įprastas dalykas.

Viename interviu jos prisiminė atvejį, kai kažkuri jų paklausė: „Tu galvoji tą patį, ką ir aš?“Paaiškėjo, kad taip ir yra, po ko merginos išjungė televizorių ir nuėjo skaityti knygą. Gydytojai aiškina tai tuo, kad kai kurios jų nervų sistemos sritys persipina.

Kai tarp seserų kyla ginčai dėl to, kuo joms užsiimti, jos meta monetą, klausia patarimo tėvų arba nustato norimų veiklų eiliškumą. Bet tai dabar joms sąlyginai lengvai pavyksta rasti kompromisą, o vaikystėje, būdavo Ebi ir Brittany net mušdavosi.

Merginos baigė universitetą, apsigynusios du diplomus. Dabar dėsto matematiką vidurinėje mokykloje. Tačiau gauna vieną algą. Pas jas viskas bendra, net gyvenimas.

You cannot copy content of this page