Pagrindinės kačių ir katinų šeimininkų klaidos

Kaip dažnai gyvenime elgdamiesi būtent taip, su pačiais geriausiais tikslais, mes gauname priešingą rezultatą. Būtent todėl norisi surašyti šią atmintinę visiems murklių šeimininkams.

Kartais gyvūnų šeimininkai klaidingai mano, kad namie ir sienos gydo…

Naminėms katėms, nepaliekančioms namų, nereikia skiepų ir preparatų nuo blusų, erkių, širdies kirmėlių…

Visą dieną jūsų murklys leidžia vienas, tupėdamas ant palangės, susisukęs į kamuoliuką ant jūsų sofos. Jis daug miega, bet jis laukia… laukia lemtingo rakto garso spynoje. Akimirksniu jis atsiduria ant slenksčio, sveikina jus, trinasi snukučiu į jūsų avalynę, voliojasi ant nugaros… Taip jis jums sako: „kaip aš tavęs pasiilgau“.

O jūs absoliučiai visus nemalonumus, išvardintus antraštėje, galite parnešti namo su savo avalyne ir drabužiais. Žingsniuodami gatvėmis, lipdami laiptų pakopomis, jūs, patys to nesuprasdami, tampate visų šių nemalonumų nešiotoju jūsų naminiui murkliui.
Tai ar verta rizikuoti sveikata, atsisakant vakcinavimo sveikatos dėlei?

Kačių ir katinų incestas – norma

Gyvūnai – tai ne sociumas, todėl tai neamoralu, bet…
Pasiekę lytinės brandos amžių, nekastruoti patinai ir patelės sudarys poras, nepaisydami giminystės ryšių. Jums būtina prisiminti, kad tokia sąjunga gali turėti palikuonių su patologijomis. Todėl pasirūpinkite sterilizacija iki 6 mėnesių amžiaus.

Katė šlapinasi šalia dėžutės, taip ji pyksta ant šeimininko

Labai dažnai būtent šis kazusas yra sveikatos problemų pasekmė: šlapimo takų infekcija, cukrinis diabetas, inkstų nepakankamumas. Iškvieskite jūsų murkliui veterinarą, jis tiksliai nustatys – ar jūsų augintinis serga, ar žymi savo teritoriją. Nuo to niekur nesidėsi, gamtos pasaulyje būtent pažymėta teritorija yra „saugumo statusas“.

Katės trinasi tik apimtos švelnumo

Ir ne tik. Esmė tame, kad kiekvieno murklio snukyje, uodegos ir letenų srityje yra ypatingos liaukos, išskiriančios kvapą. Žmogaus receptoriai jo nejaučia, tačiau gyvūnai puikiai atpažįsta. Todėl užtenka murklio šeimininkui išeiti iš dušo, susiruošti į darbą ar šiaip pasivaikščioti, kai jis tuoj pat prisistato. Visas toks švelnus trinasi ir murkia, palikdamas kvapnų pranešimą visiems kitiems: „mano…mano…mano…“

Kačių regėjimas geresnis už žmogaus

Įrodyta, kad tuo pat metu ir geresnis, ir blogesnis už žmogaus. Mitas, kad katės mato aklinoje tamsoje yra tiesiog mitas. Katės turi labiau išreikštą periferinio regėjimo kampą, taip vadinamą šoninį regėjimą ir puikiai mato silpname apšvietime. Tačiau gebėjimas fokusuoti žvilgsnį į vieną objektą žemesnis 2-3 kartais, nei žmogaus. O ir spalvos suvokimas silpnas, nors ir primena žmogiškąjį, esant vienam iš daltonizmo tipų. Mėgstamiausia jų spalva – raudona.

Katė gali murkti tik iš malonumo
Visi žino, kad katė gali murkti, kai jai gera ir malonu. Bet ji taip pat gali murkti, kai jaučia stresą, kai jai skauda ar baisu. Pavyzdžiui, priėmime pas veterinarą ji irgi skleidžia stiprius murkimo garsus, apsunkinančius „paciento“ širdies ar plaučių perklausą. Todėl patyrę gydytojai tokioje situacijoje naudojasi patikrintu „tekančio vandens“ metodu. Vandens srovės iš atsukto krano garsas verčia katę nutraukti savo murkimą.

You cannot copy content of this page